Фудбал

Тотенхем нема да игра на новата арена против Арсенал

Раководството на Тотенхем потврди дека на 2 март „Спарс“ ќе го преземе Арсенал на Вембли, а не, како што беше планирано претходно, на нивниот нов стадион.

Back to top button
Close
Close