0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталВидеоЛинк во живоПолитикаХроникаХроника.Портал

„Тортура“: Обвинетите со апсењето на Бошковски сториле страдање мотивирано од политички реваншизам, наведе обвинителството во завршниот збор

Од сите изведени материјални и вербални докази се докажа дека обвинетите ги повредиле нормите на етичко и морално поведение и го сториле делото „мачење и друго сурово, нечовечко или понижувачко постапување и казнување“, со основен мотив предизвикување на страдање поради поинаква политичка определба, популарно наречен политичи реваншизам, изјави пред Судот во завршен збор за случајот „Тортура“  обвинителот Љубомир Лапе.

Back to top button
Close
Close