0_Спорт.ПорталSport.SlajderКошаркаРезултати

Торонто изедначи со Бостон, Клиперс на една победа до конференциско финале

Бранителот на шампионски трофеј во НБА лигата, тимот на Торонто репторс и кошаркарите на Лос Анџелес клиперс забележаа победи во натпреварите од плејофот одиграни ноќта среда кон четврток.

Орландо, 10 септември 2020 (МИА) – Бранителот на шампионски трофеј во НБА лигата, тимот на Торонто репторс и кошаркарите на Лос Анџелес клиперс забележаа победи во натпреварите од плејофот одиграни ноќта среда кон четврток.

Торонто се избори за мајсторка во серијата со Бостон во полуфиналето на источната конференција победувајќи го шестиот дуел дури по две продолженија.

ЛА клиперс беше убедлив против Денвер и сега се наоѓа на само еден чекор до финалето во Западната конференција.

Резултати:

Бостон селтикс – Торонто репторс 122:125 (3-3 во серијата прв до четири победи)

Денвер нагетс – Лос Анџелес клиперс 85:96 (1-3).

Вечер во 1 часот по полноќ играат Хјустон рокетс – Лос Анџелес лејкерс (1-2 моментален резултат во победи). зс/

Таг
Back to top button
Close
Close