Svet.SlajderСвет

Торнадо предизвика сериозни штети на Нов Зеланд, едно лице загина

Торнадо утрово го погоди јужното предградие на Окленд на Нов Зеланд, при што едно лице загина, а две се повредени, соопшти радио Нов Зеланд.

Back to top button
Close
Close