0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Торнадо го зафати италијанскиот остров Пантелерија, двајца загинати

Најмалку две лица загинаа, а деветмина се повредени откако торнадо го погоди италијанскиот остров Пантелерија, помеѓу сицилијанскиот и тунискиот брег.

Back to top button
Close
Close