0_Спорт.ПорталСпорт.СлајдерФудбал

Тони Паркер застанува на чело на Лион?

Според „Екип“, сопствениците на Лион ја разгледуваат можноста Паркер да го наследи претседателот на „лавовите“, Жан-Мишел Ола од 2023 година, кога истекува мандатот на актуелниот лидер.

Лион, 5 април 2020 (МИА) – Прославениот кошаркар Тони Паркер наскоро би можел да добие сериозна улога и во светот на фудбалот.

Според „Екип“, сопствениците на Лион ја разгледуваат можноста Паркер да го наследи претседателот на „лавовите“, Жан-Мишел Ола од 2023 година, кога истекува мандатот на актуелниот лидер.

Сопствениците на Лион имаат удел во Асвел, каде Паркер работи како претседател, тие купиле 25 проценти од кошаркарскиот клуб, така што соработката е засилена во претходните години.

Поранешниот кошаркар на Сан Антонио се чини дека толку добро ја игра улогата на шеф, толку многу што сега го сакаат во фудбалски гигант како Лион.

Таг
Back to top button
Close
Close