0_Спорт.ПорталКошарка

Томас стана играч на Бруклин

НБА клубот Бруклин нетс го промовира својот нов кошаркар, Ленс Томас.

Њујорк, 15 јули 2020 (МИА) – НБА клубот Бруклин нетс го промовира својот нов кошаркар, Ленс Томас.

Двете страни потпишаа договор со важност до крајот на сезоната 2019/20.

Бруклин го донесе 32-годишниот Американец како замена користејќи го дополнителниот трансфер прозорец.

За потсетување, Томас се подготвуваше за оваа сезона во кампот за тренинзи на Нетс, но беше избркан на 18 октомври. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close