0_Магазин.ПорталСцена

Том Хенкс позитивен на коронавирус

Оскаровецот Тон Хенкс и неговата сопруга, актерката Рита Вилсон, се позитивни на коронавирус, пренесоа британските медиуми.

Лос Анџелес, 12 март 2020 (МИА) – Оскаровецот Тон Хенкс и неговата сопруга, актерката Рита Вилсон, се позитивни на коронавирус, пренесоа британските медиуми.

Оваа информација на својот Твитер профил ја објави самиот актер.

На Хенкс и неговата сопруга им е утврдена заразата од коорнавирус додека актерот работел на новиот филм во Австралија. сд/

Back to top button
Close
Close