Svet.SlajderСвет

Токио бара ослободување на јапонскиот новинар уапсен во Мјанмар

Владата во Токио денеска побара од Мјанмар да го ослободи јапонскиот новинар уапсен во Јангон.Официјалниот претставник на јапонската влада рече дека од Мјанмар било побарано да го објасни апсењето и новинарот да биде ослободен што е можно побрзо.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close