0_Спорт.ПорталКошаркаСпорт

Тоијала: Македонците се одличен тим

Селекторот на Естонија, Јука Тоијалa, со комплименти зборуваше за македонската репрезентација по денешниот решавачки меѓусебен дуел во Перм, по кој неговиот тим, и покрај поразот од 86:84, обезбеди пласман на Европското првенство.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close