0_Спорт.ПорталSport.SlajderКошарка

Тодоров ја продолжи соработката со Крајова

Договорот ќе биде за плус уште една година, откако во романскиот тим работи и во изминативе 2 години.

Крајова, 6 јули 2020 (МИА) – Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација, Александар Тодоров, потпиша нов договор со романска Крајова.

Договорот ќе биде за плус уште една година, откако во романскиот тим работи и во изминативе 2 години.

Тодоров во минатото беше тренер на МЗТ Скопје, а ги одеше и Чукурова, Рилски Спортист, Балкан Ботевград, Пеќ и Динамо Букурешт.

На клупата на репрезентацијата Тодоров дебитираше во февруари оваа година.

Таг
Back to top button
Close
Close