Svet.SlajderСвет

ТЛП ослободи 11 полицајци

Радикална исламистичка група Техрик е Лабаик Пакистан (ТЛП), која бара протерување на францускиот амбасадор од Пакистан, денеска ослободи 11 полицајци што ги зедоа како заложници за време на протестите

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close