0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Титаник продолжува на 2 февруари со сослушување сведоци

Членови на ВМРО-ДПМНЕ во 2011 година изготвувале списоци со можни гласачи, симпатизери на партијата, кои содржеле име и презиме, адреса, телефон и избирачко место.  За ова денеска сведочеше вработен во Фонд за здравство, повикан како сведок на обвинителството на судењето за изборни нерегуларности Титаник.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close