БалканДописници Свет

Тирана: Амбасадорката Ким побара од ЦИК мерки за спречување купување и манипулација со изборните гласови

На 100 дена од парламентарни избори во Албанија, закажани за 25 април, американската амбасадорка Јури Ким,побара од Централната изборна комисија,(ЦИК), да ги преземе сите мерки и активности да се спречи купување и манипулација со гласовите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close