Svet.SlajderСветСвет.Портал

Тимот на СЗО во Вухан задоволен од соработката со кинеската страна

Тимот на Светската здравствена организација (СЗО) распореден во Вухан за да го проучи потеклото на Ковид-19, соопшти дека кинеската страна дејствува отворено, обезбедува релевантни податоци и ги исполнува барањата на мисијата на СЗО за време на нивната работа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close