СветСвет.Портал

Тимот на СЗО го посети Институтот за вирусологија во Вухан

Тимот на Светската здравствена организација (СЗО) денес го посети истражувачкиот центар во кинескиот град Вухан, околу кој се шпекулира за потеклото на коронавирусот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close