Свет

Тимот на СЗО ја заврши посетата на Институтот за вирусологија во Вухан

Тимот на Светската здравствена организација (СЗО) што го истражува потеклото на коронавирусот денеска ја заврши посетата на Институтот за вирусологија во Вухан.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close