0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталВидео изјаваОпштество

Тимот на ИРЛ добитник на наградата „Никола Младенов“ за најдобра истражувачка сторија

Тимот новинари од редакцијата на Истражувачката репортерска лабораторија (ИРЛ) ја добија наградата „Никола Младенов 2020“ за Најдобра истражувачка сторија за серијалот текстови на тема „Пандемско профитерство - другата страна на приказната за Ковид-19“.

Back to top button
Close
Close