Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Тимерманс: Новата Влада на Италија е јасно на проевропска линија

Потпретседателот на Европска Комисија, Франс Тимерманс изјави дека е добро што новата италијанска Влада е на целосно проевропски курс и додаде дека е подготвен на соработка со неа

Back to top button
Close
Close