СпортФудбал

Тиквеш по долга пауза се врати во ПМФЛ, Ренова остана прволигаш

Тиквеш попладнево го совалада Силекс, додека Ренова беше поуспешна од Охрид во двата бараж натпревари за место во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ), со што официјално е ставен крај на сезоната 2020/21.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close