EvropëEvropë.Portal

Tihanovskaja bëri thirrje për protesta nëse Lukashenko nuk jep dorëheqje

Liderja bjelloruse e opozitës Svetlana Tihanovskaja njoftoi sot se do të bëjë thirrje për greva në të gjithë Bjellorusinë nëse presidenti Aleksandar Lukashenko nuk jep dorëheqje, nuk e parandalon dhunën dhe nuk lëshon të burgosurit politikë deri më 25 tetor.

Back to top button
Close
Close