EvropëEvropë.PortalSvet.Slajder

Tihanovskaja: BE dhe SHBA duhet të bëjnë më shumë kundër Llukashenkos

Bashkimi Evropian dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës duhet të bëjnmë më shumë për të ndihmuar për t'i dhënë fund qeverisjes së presidentit bjellorus, Aleksandar Lukashenko, deklaroi sot lideri i opozitës, Svetlana Tihanovskaja, duke kërkuar nga BE të vendosë sanksione të reja.

Back to top button
Close
Close