ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Тихановскаја: Се надевам дека ќе ги посетам САД и дека ќе се сретнам со Бајден

Поранешната кандидатка за претседател на Белорусија, Светлана Тихановскаја има намера да ги посети САД и се надева дека ќе се сретне со претседателот Џо Бајден.

Back to top button
Close
Close