ЕвропаЕвропа.Портал

Тихановскаја: Проташевич го тепаат и малтретираат в затвор

Белоруската опозиционерка Светлана Тихановскаја денеска изјави дека властите го тепаат и малтретираат притворениот новинар Роман Проташевич в затвор.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close