ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Тихановскаја: Планирам средби со Бајден и Блинкен во Вашингтон

Белорускиот опозициски лидер Светлана Тихановскаја изјави дека планира да се состане со американскиот претседател Џо Бајден и државниот секретар Ентони Блинкен.

Back to top button
Close
Close