Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Тихановскаја: ЕУ и САД мора да направат повеќе против Лукашенко

Европската унија и Соединетите Американски Држави мора да сторат повеќе за да помогнат да се стави крај на владеењето на белорускиот претседател Александар Лукашенко, изјави денеска лидерот на опозицијата Светлана Тихановскаја, повикувајќи ја ЕУ да воведе нови санкции.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close