0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.Портал0_МИА Истражува.ПорталВидео изјаваИнтервјуПолитика

Тигањ за МИА: Северна Македонија спроведе болни реформи, заслужува отворање преговори за членство во ЕУ што е можно побрзо

Северна Македонија спроведе бројни реформи, од кои некои навистина беа и болни. Затоа сметаме дека Северна Македонија заслужува отворање преговори колку што е можно побрзо. Би сакале тоа да се случи уште за време на португалското претседателство - да се одржи првата меѓувладина конференција, односно формалниот почеток на пристапните преговори, изјави во интервјуто за МИА го изјави амбасадорката на Хрватска во земјава Нивес Тигањ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close