0_Sport,PortalBasketboll

Tifozë të Lejkersit janë mbledhur para “Staples Center” në nder të Kobi Brajantit

Qindra tifozë të Los Anxhelos Lejkersit kanë dalë para "Staples Center" për t'i dhënë lamtumirën e fundit njërit nga yjet më të mëdha të historisë së klubit, Kobi Brajantit

Los Anxhelos, 27 janar 2020 (MIA) – Qindra tifozë të Los Anxhelos Lejkersit kanë dalë para “Staples Center” për t’i dhënë lamtumirën e fundit njërit nga yjet më të mëdha të historisë së klubit, Kobi Brajantit.

Katërdhjetë e një vjeçari, Brajant sot ka vdekur në fatkeqësinë me helikopter në Kaliforni. Ai ka fluturuar me helikopter privat bashkë me vajzën e tij Xhana, edhe dy udhëtarë dhe piloti.

Asnjëri nga pasagjerët nuk i ka mbijetuar fatkeqësisë pas rrëzimit të helikopterit në Kalabasas të Kalifornisë. fab/

Таг
Back to top button
Close
Close