0_МИА Истражува.ПорталИзбрано

ТИ: Пандемијата ја зголеми корупцијата во ЕУ

Пандемијата ја зголеми корупцијата низ Европската унија, чии граѓани повремено мораа да бараат лични врски за да добијат здравствена заштита, а некои влади ја искористија кризата во своја полза, наведува во извештај Транспаренси Интернешнл.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close