Svet.SlajderЕвропа

ТИ: Пандемијата ја зголеми корупцијата во ЕУ

Пандемијата ја зголеми корупцијата во Европска Унија, чии граѓани мораа од време на време да ги користат лични врски за да добијат здравствена заштита, а некои влади ја искористија кризата во своја полза, се наведува во денеска објавеното соопштение од „Транспаренси интернешнл“ (ТИ)

Back to top button
Close
Close