0_Спорт.ПорталФудбал

Тијаго Силва може да се врати во Милан по крајот на сезоната

Дефанзивецот на Пари Сен-Жермен, Тијаго Силва може да ја продолжи кариерата во Милано, пренесува „Фудбал Италија“.

Париз, 6 април 2020 (МИА) – Дефанзивецот на Пари Сен-Жермен, Тијаго Силва може да ја продолжи кариерата во Милано, пренесува „Фудбал Италија“.

Се очекува Бразилецот да го напушти ПСЖ на крајот на сезоната по истекот на неговиот договор.

Според изворот, Силва размислува за опцијата за враќање во Милано по крајот на сезоната, но високите барања за плата може да станат пречка.

Бразилскиот дефанзивец играше во Милан од 2009 до 2012 година, по што се пресели во ПСЖ. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close