BallkanBallkan.PortalKorrespondentë Botë

Thaçi: Kosova do të marrë pjesë në panairin më të madh ekonomik botëror “Osaka Expo 2025”

Presidenti kosovar, Hashim Thaçi gjatë ditës së parë të vizitës së tij zyrtare në Japoni realizoi takime me përfaqësues të odave ekonomike dhe deputetë në Parlamentin japonez nga rajoni i Osakës, me ç'rast është dakorduar që Kosova të ketë stendën e vet në panairin më të madh ekonomik botëror  "Osaka Ekspo" në vitin 2025.

Back to top button
Close
Close