0_Спорт.ПорталSport.SlajderКошаркаРезултати

ТФТ поразен на гостувањето кај Ибар во БИБЛ лигата

Македонскиот кошаркарски прволигаш ТФТ загуби на гостување во Рожаје кај црногорскиот Ибар со 96:79 во рамки на четвртото коло во БИБЛ лигата.

Рожаје, 2 декември 2020 (МИА) – Македонскиот кошаркарски прволигаш ТФТ загуби на гостување во Рожаје кај црногорскиот Ибар со 96:79 во рамки на четвртото коло во БИБЛ лигата.

Клучен период за поразот на ТФТ на своето прво гостување во Балканската кошаркарска лига беше втората четвртина, која екипата од Рожаје ја доби со 37:15 задржувајќи ја високата предност до самиот крај.

По четири одиграни кола, ТФТ има скор од две победи и два порази, а следен противник ќе им биде бугарскиот претставник во БИБЛ лигата Академик Бултекс, на 17 декември во Скопје. ег/зс/

Таг
Back to top button
Close
Close