Дописници МКДОпштество

Тетовските пожарникари го ставаат протестот во мирување до петок, бараат средба со градоначалничката

Тетовските пожарникари одлучија да ги прекинат  протестите до крајот на оваа недела и поднесоа барање за средба до градоначалничката Теута Арифи со цел да се реализираат нивните барања. Доколку неделава нема напредок, најавуваат порадикални протести.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close