0_Web_АктуелноДописници МКДОпштински вести

Тетово прво во светот според индекс на загаденост за средината на 2020 година

Тетово се најде на првото место на светска листа на загадени градови која е објавена на Нумбео онлајн база на податоци со информации за загаденоста, трошоците за живот во земјите и градовите, здравствената заштита, криминалот и сообраќајот. Листата е составена според индекс на загаденост за средината на годината.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close