0_Web_Актуелно0_Македонија.Портал0_МИА Истражува.ПорталMakedonija.SlajderДописници МКДОпштествоСторија

Тетовецот Александар Бојчевски во Германија како научник истражува за поголема безбедност на луѓето на интернет

Посветеноста, трудот и желбата за компјутерските науки се причина 30-годишниот Александар Бојчевски од Тетово веќе неколку години да се наоѓа во Германија каде успешно почнува да ја гради неговата кариера во научно-истражувачката дејност.  Магистерските и докторските студии по компјутерски науки ги стекнал во Германија, а од есенва го очекува новиот предизвик - работата во ЦИСПА Хелмхолц центарот за безбедноста на информациите од сите нејзини аспекти.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close