ОпштествоХроникаХроника.Портал

Тетовец се снимал како вози со 300 км. на час, ќе остане без возачка една година и казнет 400 евра

Жител на Тетово се снимал на социјалната мрежа Тик-Ток како вози 300 километри на час на автопатот кон Гостивар. Добил казна според Законот за безбедност на сообраќајот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close