0_Магазин.ПорталАвтомобили

„Тесла“ електромобилите ќе може да се плаќаат и со биткоини

„Тесла“ на 8 февруари објави дека вложила 1,5 милијарди долари во биткоин и оти во блиска иднина ќе им овозможи на корисниците да плаќаат за нејзините автомобили во оваа криптовалута.

Back to top button
Close
Close