0_Магазин.ПорталАвтомобилиБизнисБизнис.Портал

Тесла ќе купи суровини за батерии од Австралија

Компанијата „Тесла“ очекува да потроши повеќе од една милијарда долари годишно на суровини за батерии од Австралија затоа што верува дека земјата има сигурна рударска и одговорна производствена практика, се наведува во соопштението на компанијата.

Back to top button
Close
Close