0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Тешко повредени двајца пешаци откако во нив удрил автомобил

На крстосницата од булеварот „АСНОМ“ со улицата „Васко Карангелески“ вчера патничкото возило „опел вектра“ управувано од Г.Г.(41) од Скопје, удрило во пешаците В.Г.(78) и О.Ш.(74), при што се здобиле со тешки телесни повреди.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close