0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Тешко повредена велосипедистка во Охрид, откако во неа удрил автомобил

На крстосницата од улицата „Железничка“ со улицата „Будва“ во Охрид, патничко возило „опел“ управувано од В.Н.(34) од Охрид вчера удрило во велосипед управуван од Е.А.(71), при што велосипедистката се здобила со тешки телесни повреди.

Back to top button
Close
Close