0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Тешко повреден велосипедист во сообраќајка во Струмица, возачот избегал од местото

Засега непознато возило на ул. “Климент Охридски“ пред крстосницата со локалниот пат за село Градско Балдовци во Струмица, удрило во велосипедист Т.А.(56) од село Куклиш. при што тој се здобил со тешки телесни повреди кои му биле констатирани од доктор во Медицински центар Струмица.

Back to top button
Close
Close