Дописници МКДХроникаХроника.Портал

Двајца млади тешко повредени во сообраќајката во Кавадарци

Двајца млади се тешко повредени во сообраќајката што се случи во Кавадарци, потврдија за МИА од кавадаречката Брза помош.

Кавадарци, 14 март 2020 (МИА) – Двајца млади се тешко повредени во сообраќајката што се случи во Кавадарци, потврдија за МИА од кавадаречката Брза помош.

Брзата помош веднаш интервенирала на местото на несреќата, а со болничко возило повредените биле пренесени на скопските клиники.

Претходно, портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски рече дека јавен обвинител од Кавадарци извршил увид на местото на несреќата.

Во сообраќајката учествувале џип и мотоцикл.свд/са/

Back to top button
Close
Close