0_Web_АктуелноДописници МКДХроникаХроника.Портал

Тешка сообраќајка кај Дрекслмаер во Кавадарци, загина 28-годишно лице

Тешка сообраќајна несреќа се случила вечерва во близина на германската фабрика Дрекслмаер во Кавадарци, потврди за МИА Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

Кавадарци, 8 јули 2020 (МИА) – Тешка сообраќајна несреќа се случила вечерва во близина на германската фабрика Дрекслмаер во Кавадарци, потврди за МИА Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

Тој рече дека засега не може да даде повеќе детали, бидејќи во тек е увидот на местото на настанот.

Од Брза помош Кавадарци за МИА потврдија дека едно лице на возраст од 28 години е починато, а сообраќајката била меѓу трактор и автомобил. свд/вј/

Фото: МИА архива

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close