BotëBotë.Portal

Tërmet në Japoni prej 5,5 ballësh

Një tërmet me fuqi prej 5,5 ballësh sot në mëngjes e goditi pjesën verilindore të Japonisë, kumtoi Shërbimit meteorologjik japonez.

Tokio, 11 maj 2020 (MIA) – Një tërmet me fuqi prej 5,5 ballësh sot në mëngjes e goditi pjesën verilindore të Japonisë, kumtoi Shërbimit meteorologjik japonez.

Epiqendra e tërmetit ka qenë në qarkun Ibaraki, në thellësi prej 50 kilometrash nën thellësinë e detit.

Tërmeti është ndjerë edhe në rajonet përreth, si dhe në Tokio, ndërsa tani për tani nuk është lëshuar paralajmërim për cunami.

Таг
Back to top button
Close
Close