BotëBotë.PortalSvet.Slajder

Tërmet mesatar regjistrohet në afërsi të Sulavesit

Një tërmet i fuqishëm mbrëmë është regjistruar në afërsi të ishullit indonezian Sulevesi.

Xhakartë, 29 mars 2020 (MIA) – Një tërmet i fuqishëm mbrëmë është regjistruar në afërsi të ishullit indonezian Sulevesi.

Instituti Gjeologjik Amerikan bëri të ditur se tërmeti ka qenë me intensitet prej 5,8 ballë sipas Shkallës së Rihterit 64 kilometra në veriperëndim të qytetit Pendolo, në thellësi prej 10 kilometra.

Në tërmet janë lënduar dy persona dhe janë rrëzuar dy shtëpi. ar/

Таг
Back to top button
Close
Close