BotëBotë.Portal

Tërmet i fuqishëm në Indonezi

Tërmet me intensitet prej 6,4 ballëve sipas Shkallës së Rihterit e goditi Indonezinë jugperëndimore. Agjencia për meteorologji dhe gjeofizik kumtoi se nuk ka rrezik nga cunami afër ishullit Sumatra.

Xhakartë, 7 janar 2020 (MIA) – Tërmet me intensitet prej 6,4 ballëve sipas Shkallës së Rihterit e goditi Indonezinë jugperëndimore.

Agjencia për meteorologji dhe gjeofizik kumtoi se nuk ka rrezik nga cunami afër ishullit Sumatra.

Tani për tani nuk ka të dhëna për të lënduar ose dëm eventual material. fb/

Таг
Back to top button
Close
Close