0_Web_AktualeEvropëEvropë.Portal

Tërmet afër Liqenit të Bajkallit

Tërmet me intensitet prej 5,5 ballë sipas shkallës së Rihterit e goditi rajonin rreth qytetit Irkutsk, afër Liqenit të Bajkallit, njoftuan mediat ruse.

Moskë, 22 shtator 2020 (MIA) – Tërmet me intensitet prej 5,5 ballë sipas shkallës së Rihterit e goditi rajonin rreth qytetit Irkutsk, afër Liqenit të Bajkallit, njoftuan mediat ruse.

Epiqendra e tërmetit ka qenë në thellësi prej 2.000 metrave dhe 83 kilometra në jugperëndim të Irkutskut, kumtoi Qendra sizmologjike mesdhetare evropiane.

Tani për tani nuk ka informata për viktima eventuale ose dëme të shkaktuara materiale. bsh/

Таг
Back to top button
Close
Close