Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Тереза Меј официјално ќе поднесе оставка

Британската премиерка Тереза Меј денеска официјално ќе поднесе оставка од лидерската позиција во Конзервативната партија и од премиерската функција

Back to top button
Close
Close