0_Спорт.ПорталФудбал

Тер Штеген се врати на тренинзите со тимот на Барселона

Голманот Марк-Андре тер Штеген одржа тренинг со главниот тим на Барселона, се наведува на официјалната веб-страница на клубот.

Барселона, 30 октомври 2020 (МИА) – Голманот Марк-Андре тер Штеген одржа тренинг со главниот тим на Барселона, се наведува на официјалната веб-страница на клубот.

Голманот не влезе на теренот откако беше поразен од Баерн во четвртфиналето од Лигата на шампионите (2:8) на 14 август.

Подоцна, Тер Штеген беше опериран на коленото и сè уште не е влезен на теренот. Оваа сезона голот на Барселона го брани Бразилецот Нето. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close